خطا‌‌ها‌ی زیر رخ داد:
Warning [2] A non-numeric value encountered - Line: 220 - File: inc/languages/persian/global.lang.php PHP 7.2.34 (Linux)
File Line Function
/inc/languages/persian/global.lang.php 220 errorHandler->error
/inc/class_language.php 147 require_once
/global.php 90 MyLanguage->load
/showthread.php 28 require_once
رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زنان چگونه به کاهش دما پاسخ میدهند
#1
[عکس: IMG_6733-1500x1000.jpeg]زنان چگونه به کاهش دما پاسخ می دهند 


نوشته  BO Tibbeetts

برای زنان شرکت کننده در عملیات نجات در یخ ، به عنوان یک تکنسین یا یک قربانی تصادفی در یک سناریوی نجات در یخ ، باید ملاحظاتی در نظر گرفته شود. زنان اثرات کاهش دما را زودتر و با سرعتی بسیار سریعتر از مردان احساس می کنند.  در همان اتاقی، که  یک مرد احساس راحتی می کند و یک زن احساس سرما می کند.  عوامل گوناگونی در عکس العمل زنان نسبت به کاهش دما تاثیر گذار است : 

* درک دما 

* متابولیسم بدن 

* توده عضلانی 

* توزیع چربی 

* سایز کوچکتر 

* عملکردهای داخلی کوچکتر 

بدن زنان گرمای کمتری نسبت به بدن مردها تولید می کند.  ار لحاظ فیزیکی زنان به طور متوسط کوچکتر از مردان هستند ، ماهیچه کمتری دارند و چربی بیشتری دارند.  مردان به طور طبیعی عضله بیشتری دارند که برابر با میزان متابولیسم بالاتری است.  عضله بیشتر برابر با گرمای بیشتر است.  این بیانگر این واقعیت است  که سرعت متابولیسم بیشتر مردان نسبت به اکثر خانمها سریعتر است ،  در نتیجه این ایده تقویت می گردد که زنان  معمولاً سردتر از مردان هستند و احساس سرما می کنند.
متابولیسم  بدن ما روشی است که بدن برای  سوخت  و ساز خود کالری می سوزاند.  فرایند متابولیسم، بدن را گرم می کند.  زنان، با نسبت عضلانی به چربی کمتر نسبت به  مردان ، سوخت کمتری می سوزانند.  کاملاً منطقی است که آنها مانند اکثر مردان گرم نخواهند بود.  مطالعات نشان داده است که به طور متوسط دمای داخلی زنان نسبت به اکثر مردان بیشتر است.  آنها همچنین درصد بیشتری از چربی دقیقاً در زیر سطح پوست خود دارند.  در حالی که چربی گرما را حفظ می کند ، آن را در هسته ، زیر پوست به دام می اندازد ، به این معنی که وقتی پوست آنها خنک می شود ،  سرد می شوند ، حتی اگر دمای هسته آنها هنوز گرم باشد 

انقباض عروقی زنان با سرعت بسیار سریع تری نسبت به مردان در دمای سرد انجام میشود.
این انقباض عروقی برای گرم نگه داشتن اندام های حیاتی ، خون بدن را به هسته اصلی منتقل می کند ، بنابراین باعث سردتر شدن پوست و اندام می شود.  هنگامی که خون بدن به زیر سطح پوست و زیر لایه چربی زیر جلدی هدایت می شود ، زنان اثرات سرما را احساس می کنند. معمولاً دست و پاهای زنان خنک تر از یک مرد است ،(گاهی اوقات تا سه درجه خنک تر است). این تفاوت دمایی از همان ابتدا زنان را در معرض آسیب قرار می دهد.  
دستها و پاهای آنها اولین نقاطی هستند که سرد می شوند و این باعث می شود که این اندامها در معرض سرمازدگی قرار بگیرند
به طور متوسط ، مردان قبل از اینکه اثرات سرما را بر روی دست و پاهای خود درک کنند ، در همان دما بسیار طولانی تر دوام می آورند.  با این اوصاف ، بدن یک زن در یک وضعیت آب یخ زده ممکن است در  قسمتهای داخل بدن گرم باشد و در مرحله هیپوترمی شدید نباشد ، اما به احتمال زیاد احساس و توانایی در دست ، بازو و ساق پا و پاها را از دست می دهد، امکان رهاسازی و ازاد کردن خودشان و یا حتی نگهداشتن خود در لایه های یخ تا زمان رسیدن کمک از دست میدهند.
به عنوان یک تکنسین نجات یخ ، گرم ماندن و همچنین داشتن تجهیزات حفاظتی مناسب و کافی ضروری است.  شما باید توانایی ها  و مهارت های حفاظتی و بقا خود را داشته باشید تا نه تنها خود را نجات دهید ، بلکه بتوانید به افراد یا حیوانات خانگی را که برای نجات آنها فراخوانده شده اید کمک کنید. 

شناخت علائم و نشانه های هیپوترمی از اهمیت ویژه ای برخوردار  است ، که معمولاً یک سیر معمول را دنبال می کنند ، اگرچه جنسیت ، سن ، سلامتی و سایر عوامل در دمایی که هیپوترمی در فرد رخ می دهد تأثیر خواهند داشت.
هیپوترمی بیماری است که در آن درجه حرارت هسته بدن شما به زیر حد نرمال می رسد.  در بسیاری از مواقع ، فردی که دچار هیپوترمی است حتی متوجه آن نمی شود. 

هیپوترمی خفیف دمای بدن بین 95 تا 98 درجه فارنهایت است. 

علائم شامل: 

لرزیدن 

لنگ خوردن هنگام راه رفتن 

غر زدن هنگام صحبت کردن 

هنگام استفاده از دست ها دست و پا می زنید 

احساس سرما 

تغییر در شخصیت 

هیپوترمی متوسط دمای بدن بین 93-95 درجه  فارنهایت است. 

علائم شامل: 

لرز شدید 

هماهنگی بسیار ضعیف 

گیجی 

هیپوترمی شدید ، دمای بدن 86-92 درجه فارنهایت است 

علائم شامل: 

عدم لرزش بدن 

نبض بسیار ضعیف 

میزان تنفس پایین 

در پایان ، اطمینان حاصل کنید که از اثرات سرما بر زنان و مردان آگاه هستید و اقدامات احتیاطی لازم را برای محافظت از خود به عنوان یک تکنسین نجات یخ انجام دهید.

**  برگرفته  از وبلاگ ERDI از سایت www.tdisdi.comبه خانواده غواصان و مربیان غواصی اسپورت و تکنیکال تی دی آی/اس دی آی TDI/SDI بپیوندید.

دوره های آموزش غواصی از مبتدی تا حرفه ای مطابق با استانداردهای جهانی و سیستم آموزشیScuba Diving International-SDI  / Technical Diving International-TDI

برای اطلاعات بیشتر  در خصوص دوره های آموزشی با من در تماس باشید :


saeedscuba@gmail.com

 WhatsApp: 09354492636

WWW.TDISDI.COM

Be Professional with TDI/SDI#OpenWaterDiver #AdvanceDiver #SpecialityDiver #RescueDiver #DiveMaster #Nitrox #Deep #Navigation #Peak_Performance_Buoyancy #Sidemount #Sidemountdiving #Sidemountlover #SDIinstructor #TDIinstructor #ScubaDiversLife #SDIdivers #TDIdivers #SDI #TDI #ERDI #SDIdiversME #TDIdiversME #SDIfamily #TDIfamily #Diving #scubadiving #DSMB #GETCERTIFIED

#آموزش_غواصی #مربی_غواصی


 
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان