خطا‌‌ها‌ی زیر رخ داد:
Warning [2] A non-numeric value encountered - Line: 220 - File: inc/languages/persian/global.lang.php PHP 7.2.34 (Linux)
File Line Function
/inc/languages/persian/global.lang.php 220 errorHandler->error
/inc/class_language.php 147 require_once
/global.php 90 MyLanguage->load
/showthread.php 28 require_once
رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قرار گرفتن در معرض اکسید آلومینیوم
#1
Aluminium Exposure
قرار گرفتن در معرض آلومینیوم 

پس از هفته اول سفر غواصی طولانی یک ماهه بر روی کشتی غواصی،متوجه شدم دهانه فرست استیج رگلاتور  من با یک پودر سفید رنگ پوشیده شده بود. دایومستر به اکسید آلومینیوم از سیلندر مشکوک شد.ما رگلاتور را تمیز کردیم و سیلندر را عوض کردیم.یک هفته بعد من مجبور شدم این پروسه را تکرار کنم.روز بعد از پاک سازی دوم دهانه فرست استیج،صدای من خشن شده بود و در ریه هایم احساس تحریک پذیری داشتم.من در مورد پودر سفید رنگ نگران شده بودم ، اما برخی دیگر از غواص ها که دکتر هم بودند فکر می کردند من دچار سرماخوردگی شدم و نباید نگران باشم. وقتی به خانه رسیدم در ریه هایم  احساس تحریک پذیری داشتم، سرفه می کردم و به سختی صحبت می کردم.یک آنتی بیوتیک اندکی کمک کرد اما طولی نکشید که وضعیت ریه های من خیلی بدتر شد.دکتر دیگری به آسم مشکوک شد و پردنیزون و یک اسپری استنشاقی تجویز کرد،که هنوز هم اغلب از آن استفاده می کنم.من سابقه، آسم دارم اما در بیش از ۲۰ سال گذشته هیچ مشکلی نداشته ام.شما فکر می کنید که این اکسید آلومینیوم بود،و چقدر برای ریه های من خطرناک است؟  

پودر سفید رنگ به احتمال زیاد اکسید آلومینیوم است.این در نتیجه خوردگی داخل سیلندرهای آلومینیوم است.سایز پودر سفید رنگ‌ قابل روئیت حدودا ۵۰ میکرون است.بیشتر فیلتر های ورودی فرست استیج رگلاتور ها  دارای منافذ با سایز ۵ میکرون هستند، بنابراین پودر قابل روئیت برای عبور از فیلتر خیلی بزرگ خواهد بود، و باعث تجمع بر روی فیلتر ورودی فرست استیج می شود‌. هرگونه ذرات کوچک تر از آن می توانند از فیلتر عبور و به سکند استیج رگلاتور و به داخل هوای تنفسی شما منتقل شود. ممکن است مقداری ذرات اکسید آلومینیوم ریزتر تنفس کرده باشید.

شما می توانید سکند استیج رگلاتور خود را باز کنید تا ببینید آیا پودر سفید رنگ در آنجا تجمع کرده یا خیر.با اینکه چشم انسان نمی تواند ذرات منفرد بسیار کوچک را ببیند، انباشت به اندازه کافی پودر ممکن است قابل روئیت باشد. اگر سیلندر های گاز بسیاری با رگلاتور شما استفاده شده باشند،تشخیص اینکه کدام سیلندر دچار خوردگی شده است، غیر ممکن خواهد بود. 

کارشناسان همواره توافق نظر دارند که قرار گرفتن در معرض آلومینیوم یک نگرانی جدی است.موضع دپارتمان مغز و اعصاب و روانپزشکی دانشگاه سنت لوئیس بر این است که آلومینیوم ممکن باعث مسمومیت کبد شود و به علائم دژنراتیو و از جمله آلزایمر منجر شود.

هیچ درمان خاصی غیر از متوقف کردن  قرارگرفتن در معرض آلومینیوم وجود ندارد‌، اگر این همان دلیلی است که باعث وضعیت تنفسی فعلی شما شده این توقف خود وضعیت تنفسی شما را درمان می کند،متاسفانه هیچ روشی برای تشخیص و یافتن اکسید آلومینیوم درون یک سیلندر وجود ندارد جز اینکه سیلندر را برای بازرسی باز کنیم . شما  می توانید سعی کنید با استفاده از سیلندر شخصی خود از تنفس و قرار گرفتن در معرض اکسید آلومینیوم  جلوگیری کنید‌. سیلندرهای اسکوبا در ایالات متحده باید سالانه یک بازرسی چشمی داشته باشند.

منبع : DAN 

به خانواده غواصان و مربیان غواصی اسپورت و تکنیکال تی دی آی/اس دی آی TDI/SDI بپیوندید. TDI بزرگ ترین و معتبرترین موسسه آموزش غواصی تکنیکال در دنیا. 

  غواصی تکنیکال بین المللی:TDI
 Technical Diving Internationl 

 غواصی اسکوبا بین المللی:SDI
SCUBA Diving International

اکانت رسمی TDI/SDI ایران در اینستاگرام:
 https://instagram.com/tdisdi.ir?igshid=1bjul7otadrsv

مجید آذرشب 
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان