خطا‌‌ها‌ی زیر رخ داد:
Warning [2] A non-numeric value encountered - Line: 220 - File: inc/languages/persian/global.lang.php PHP 7.2.34 (Linux)
File Line Function
/inc/languages/persian/global.lang.php 220 errorHandler->error
/inc/class_language.php 147 require_once
/global.php 90 MyLanguage->load
/showthread.php 28 require_once
رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آماده کردن تجهیزات برای فصل غواصی
#1
پرسش از شبکه هشدار غواصان:
چگونه تجهیزات خود را برای فصل غواصی آماده کنیم؟ 

فصل غواصی به سرعت در حال نزدیک شدن است.و اکنون زمان آن رسیده تا مطمئن شوید تجهیزات شما مانند خودتان آماده ورود به آب هستند. غفلت از صحت و سلامت عملکرد تجهیزات یک فاکتور دخیل در بسیاری از حوادث غواصی و مراقبت های پیشگیرانه یک قدم مهم در حفظ ایمنی شما در طول سال است.

آیا شما می دانید چگونه از تجهیزات خود بازرسی و مراقبت کنید؟ 

پرسش: 
چگونه مطمئن شوم BC من در شرایط عملکرد خوبی قرار دارد؟ 
پاسخ: 
متعادل کننده های شناوری یا BC ها معمولا تا زمان خراب شدن  قابل اعتماد و با ثبات هستند.و زمانی که این اتفاق بیافتد و خراب شوند و شما بدون بک آپ باشید ممکن است آسیب های جدی رخ دهد.بنابر این حائز اهمیت است که پیش از شروع فصل غواصی و قبل از هر دایو BC خود را بازرسی و تست کنید.بازرسی از BC خود را با پر و خالی کردن به منظور تایید عملکرد صحیح،و یک بررسی دقیق از شلنگ هوای کم فشار،والو های تخلیه،و اینفلیتور آغاز کنید.هرگونه علامت فرسودگی،ترک خوردگی و خرابی، شاخصی است برای تعویض یا سرویس  آن قطعه می باشد. BC ها باید به طور منظم سرویس شوند.برای کسب اطلاعات بیشتر با فروشگاه غواصی محلی یا تولید کننده تماس بگیرید. 
پرسش: 
در دایو کامپیوتر چه چیزی را یاید بررسی و کنترل کنم؟
پاسخ: 
در شروع فصل غواصی بازرسی دایو کامپیوتر ها می تواند ساده باشد،اما مستلزم مراقب های منظم نیز هستند. برنامه ریزی سرویس و نگهداری دایو کامپیوتر توسط شرکت سازنده تعیین خواهد شد،اما اطمینان از داشتن باطری های نو،اورینگ های سالم و بدون نقص، و هر گونه نشانه ای از نفوذ آب،وجود شوره یا رسوب و آسیب در دایو کامپیوتر پیش از ورود به آب حائز اهمیت است.بسیاری از دایو کامپیوتر ها نیازمند بازرسی و مراقبت های سالانه یا شش ماهه هستند، و سرویس دوره ای منظم دایو کامپیوتر احتمال مواجهه با خرابی و از کار افتادگی ناگهانی در میانه دایو را به حداقل می رساند.

پرسش: 
برای حفظ عملکرد رگلاتور در عالی ترین شکل چه کاری می توانم انجام دهم؟ 
پاسخ: 
در جایگاه یک غواص،رگلاتور ها برای شما بسیار حیاتی هستند،و سرویس و نگهداری منظم هم مرحله اول و هم مرحله دوم، کلیدی است برای کاهش ریسک خرابی و از کار افتادگی احتمالی رگلاتور در خلال دایو.رگلاتور باید توسط یک تکنسین صلاحیت دار سالانه و به صورت دوره ای براساس توصیه های تولید کننده سرویس شود.اما مسئولیت بازرسی و تست رگلاتور پیش از هر دایو، شستشو و نگهداری مناسب پس از آن به عهده خود شماست.رگلاتور خود را برای یافتن نشانه های پوسیدگی، فرسودگی،وجود ترک،خراش یا آسیب در شلنگ های هوا،اورینگ ها،در پوش و روکش های محافظ،اتصالات و مفصل هایی که آزادانه حرکت و چرخش ندارند و یا خوردگی بر روی اتصالات فلزی بررسی کنید.صداهای غیر عادی،فری فلو شدن های مکرر (دچار جریان یکسره شدن) یا تنفس سخت،نشانه های روشنی برای نیاز به سرویس رگلاتور تان هستند . با قرار دادن صحیح درپوش رگلاتور و غوطه وری و شستشو با آب شیرین و  تمیز پس از هر دایو و نگهداری در یک مکان خشک و خنک تا دایو بعدی،احتمال آسیب ناشی از فرسودگی و پارگی، خوردگی و ...رگلاتور خود را به حداقل برسانید.

:BC:Buoyancy Compensator
متعادل کننده (جبران کننده) شناوری 
منبع ترجمه: scubadiving

989360219444+
مجید آذرشب 
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان