خطا‌‌ها‌ی زیر رخ داد:
Warning [2] A non-numeric value encountered - Line: 220 - File: inc/languages/persian/global.lang.php PHP 7.2.34 (Linux)
File Line Function
/inc/languages/persian/global.lang.php 220 errorHandler->error
/inc/class_language.php 147 require_once
/global.php 90 MyLanguage->load
/showthread.php 28 require_once
رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
وضعیتهای متفاوت عضویت اعضاء حرفه ای در سازمانهای آموزش غواصی
#1
منظور از وضعیتهای متفاوت عضویت اعضاء حرفه ای در سازمانهای آموزش غواصی چیست؟

 
شاید تاکنون این سوال برای شما نیز بوجود آمده باشد که چگونه میتوانید از صحت مربی بودن شخصی اطمینان حاصل نموده و یا آیا یک مربی غواصی در زمان جستجوی شما مجاز به آموزش غواصی است یا خیر؟ آیا تاکنون از وضعیتهای مختلف عضویت در سازمانهای بین المللی آموزش غواصی چیزی شنیده اید؟

سیستمهای آموزشی غواصی بین المللی و شناخته شده دارای استانداردهای مدون و مشخصی برای تمامی فعالیتهای اصلی و آموزشی توسط اعضاء خود هستند. ممکن است وضعیتهای آموزشی در موسسات آموزشی مختلف تفاوتهائی را داشته باشند ولی کلیات و مفاهیم کلی این وضعیتهای عضویت در تمامی موسسات یکسان و مشابه یکدیگر است.
اولین سطح از وضعیت عضویت در سازمانهای آموزشی، وضعیت فعال و یا ACTIVE  است. هر فردی میتواند پس از سپری نمودن دوره های غواصی حرفه ای (کمک مربی، دستیار مربی، مربیگری) و تکمیل موفقیت آمیز عملکردهای مورد نیاز دوره و تائید نهائی توسط موسسه آموزشی مدرک حرفه ای غواصی خود را دریافت نماید. ولی رعایت نمودن استانداردهای اصلی و آموزشی موسسه و بروز رسانی سالیانه مربیگری جزئی از الزامات باقی ماندن در این وضعیت می باشد. اما توجه داشته باشید قرار داشتن در وضعیت فعال به معنای صلاحیت آموزش دادن نیست و ممکن است شخص به دلایل نداشتن بیمه در برخی از مناطق، تخلف آموزشی و یا شرایط خاص علارقم فعال بودن، مجاز به آموزش دوره غواصی و یا صدور مدرک نباشد.

اصلی ترین شرط باقی ماندن در وضعیت فعال رعایت استانداردها، پرداخت هزینه  و بروز رسانی سالیانه، دارا بودن بیمه در نواحی که بیمه ضروری است ودیگر موارد یاد شده در استانداردهای آموزشی است و عضو حرفه ای سازمان ممکن است با رعایت ننمودن هر کدام از موارد بالا به وضعیت غیر فعال یا Inactive تغییر وضعیت داده و پس از اجرای موارد نوشته شده مجددا به وضعیت فعال باز گردد.
مربیانی که بروزرسانی سالیانه خود را انجام ندهند نه در وضعیت فعال بوده و نه مجاز به آموزش و یا صدور مدرک هستند و مطابق با استانداردهای آموزشی موسسات مختلف، حضور در وضعیت غیر فعال برای سالیان متمادی علاوه بر اجرای موارد مورد نیاز شخص نیازمند آموزشهای مجدد و به روزرسانی مهارتی و دانش می باشد.

وضعیت بعدی در عضویت سازمانهای آموزشی وضعیت Probation یا Review و یا در حال بررسی است. ممکن است عضو حرفه ای به دلایل متعددی مانند تخلف آموزشی و یا استانداردهای اصلی موسسه تحت نظارت دفتر مرکزی و یا دفتر منطقه ای باشد. این شخص میتواند آموزش دهد و یا مدرک صادر کند ولی نمیتواند در مراحل بالای مربیگری مانند کورس دایرکتوری و یا اینستراکتور ترینری شرکت کند مگر اینکه در مراحل تحقیق عدم تخلف او ثابت شود. یک مربی در وضعیت بررسی در پایان تحقیقات ممکن است به وضعیت فعال آموزشی و یا به وضعیت معلق تغییر وضعیت دهد.

وضعیت بعدی عضویت، وضعیت معلق یا Suspended  است. اعضا به دلیل تخلفهای آموزشی و استانداردی و در صورت اثبات تخلف در این وضعیت قرار گرفته و دراین صورت قادر به آموزش و صدور مدرک نخواهند بود و در صورت اثبات تخلفات بیشتر به وضعیت اخراج تغییر خواهند کرد. مربیانی که در وضعیت معلق قرار بگیرند در صورت صلاحدید دفتر مرکزی سازمان و شرکت در دوره های مجدد مربیگری ممکن است بتوانند به وضعیت فعال آموزشی بازگردند.

آخرین وضعیت عضویت Expelled یا اخراج می باشد. در صورت اثبات چندین تخلف استانداردی مربی در وضعیت اخراج قرار گرفته و دیگر نمیتواند عضوی از سازمان آموزشی باشد.

جهت اطلاع از وضعیتهای عضویت در موسسات آموزشی مختلف و بطور دقیق میتوانید در جزوات استاندارد هر موسسه و در قسمت Membership Status مراجعه نمائید.
 
Mohammad Hosseinpour
TDI/SDI/FRTI IT
SDI Course Director Trainer
PADI Master Instructor
EFR Instructor Trainerپاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان