خطا‌‌ها‌ی زیر رخ داد:
Warning [2] A non-numeric value encountered - Line: 220 - File: inc/languages/persian/global.lang.php PHP 7.2.34 (Linux)
File Line Function
/inc/languages/persian/global.lang.php 220 errorHandler->error
/inc/class_language.php 147 require_once
/global.php 90 MyLanguage->load
/showthread.php 28 require_once
رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمای کامل تصویری کاربری
#1
راهنمای استفاده از سایت تالار گفتگوی غواصی scubatektips.com

- معرفی منوها و گزینه های صفحه اصلی
درصورت کلیک کردن بر روی لوگو و یا ورود از طریق لینک سایت صفحه اصلی وب سایت باز خواهد شد.
در بالای صفحه و در کادر مشکی رنگ، پیام خوش آمد گوئی و نشان ورود موفق شما به سایت نمایش داده می شود. "شماره 1"


[عکس: 1-1.png]

در بالای سمت چپ کادر مشکی رنگ محل جستجوی کلمات و یا موضوع مورد علاقه شما وجود دارد "شماره 2"

[عکس: 1-2.png]

کادرهای آبی رنگ نشان دهنده سردسته ها هستند که در داخل آنها میتوانید دسته بندیها و یا زیر گروههای موجود را ببینید "شماره 3"
با کلیک بر روی جعبه سفید رنگ سمت چپ در کادر آبی میتوانید منوی آن را باز و یا بسته کنید "شماره 4"
در کادر آمار انجمن میتوانید اطلاعات مربوط به کاربران، افراد حاضر و آنلاین در سایت، آخرین فرد عضو شده، بازدید ها و موضوع یا موضوعات پر بازدید را کنید.


[عکس: 1-3.png]

در قسمت پائین صفحه و در کادر نهائی گزینه های تماس با ما و غیره را خواهید دید و از طریق آن با مدیران گروه میتوانید تماس بگیرید و یا پیامی را ارسال کنید "شماره 6" در سمت چپ، کادرهای انتخاب زبان و در کنار آن کادری برای انتخاب قالب وجود دارد.
توجه کنید پس از ثبت نام و عضویت در صورتی که برای ورود به سایت با مشکلی مواجه شدید و پیامی برای عدم ورود دریافت کردید گزینه داخل کادر مذکور را تغییر داده و مجددا اقدام به ورودنمائید "شماره 7"


[عکس: 1-4.png]
در بالای وب سایت گزینه های سردر – جست وجو – لیست اعضاء و تقویم را خواهید دید "شماره 8"
با کلیلک بر روی گزینه سردر صفحه اصلی سایت نشان داده خواهد شد که پیامهای خصوصی برای شما، آخرین موضوعات ارسال شده و لیست موضوعات را خواهید یافت.


[عکس: 1-5.png]
گزینه جست و جو جهت سرچ و یا جستجوی پیشرفته کلمات و یا موضوع کاربرد دارد "شماره 9"
با کلیک بر روی اعضاء، لیست کامل اعضاء گروه را خواهید دید و با کلیک بر روی نام کاربری هر شخص وارد پروفایل او خواهید شد "شماره 10"


[عکس: 3.png]
در کادرهای سیاه رنگ میتوانید شخص مورد نظر را از لیست دوستانتان که قبلا تشکیل داده اید حذف کنید و یا در صورت مشکل او را گزارش کنید "شماره 12". در کادر اطلاعات انجمن کاربر اطلاعات کاربری و فعالیتهای او "شماره 13" و در کادر اطلاعات تماس کاربر میتوانید به او یک ایمیل و یا یک پیام خصوصی را از طریق سایت بفرستید "شماره 14"


[عکس: 4-1.png]
با کلیک بر روی گزینه تقویم "شماره 11" میتوانید رویدادهای، برنامه های شخصی و یا گروهی خود را در تقویم قرار دهید و یا رویدادهائی را که دیگران ثبت کرده اند را ببینید. با کلیک بر روی گزینه های پائین تقویم میتوانید رویدادهایی را ثبت کنید.
اگر رویدادی دارید که میخواهید تنها برای شما به نمایش گذاشته شود و یا هشدار دهد گزینه افزودن رویداد خصوصی "شماره 15" و در صورتی که قصد دارید رویدادی را ثبت کنید که برای تمامی اعضاء به نمایش در بیاید میتوانید از طریق گزینه افزودن رویداد عمومی "شماره 16" این کار را انتخاب نمائید.


[عکس: 4-2.png]

در کادر خاکستری رنگ بالای سایت گزینه های کنترل پنل کاربر، لیست دوستان، نمایش ارسالهای جدید، نمایش ارسالهای امروز و پیامهای خصوصی را خواهید دید.
با کلیک بر روی پیامهای خصوصی، پیامهائی که دوستانتان و یا دیگر اعضاء برای شما فرستانده اند را خواهید دید. اگر عدد داخل پرانتز کنار گزینه پیامهای خصوصی صفر است به این معنی است که شما پیام جدیدی برای خواندن ندارید.
در گزینه نمایش ارسالهای امروز، موضوعات و یا جوابهائی که در آن روز ثبت شده است را خواهید دید و در گزینه نمایش ارسالهای جدید آخرین موضوعات ارسال شده را میتوانید مطالعه کنید.
با کلیک بر روی لیست دوستان، کادر کوچکی شامل اعضائی که به لیست دوستانتان اضافه کرده اید به نمایش در خواهد آمد که می توانید از طریق کادر وارد پروفیل او شده و یا پیامهای خصوصی برای و ارسال نمائید.- تنظیمات پروفایل شخصی

[عکس: 4-3.png]
برای به روز رسانی و یا تغییر و یا اضافه کردن گزینه های شخصی و یا تنظیمات کاربری خودتان بر روی گزینه کنترل پنل در قسمت سمت راستی کادر خاکستری رنگ کلیک نمائید "شماره 17"
در صفحه کاربری خودتان میتوانید خلاصه وضعیت حسابتان، موضوعاتی که نوشته اید و آخرین موضوعاتتان را ببینید. اما برای تنظیمات حساب کاربری به گزینه های سمت راست صفحه مراجعه کنید.

[عکس: 5.png]
گزینه های مشکی رنگ پیام رسان مربوط به فعالیتهای ارسال و یا دریافت پیام "شماره 18" ، گزینه پوشه من مربوط به تنظیمات حساب کاربری "شماره 19" و گزینه متفرقه مربوط به اعضاء، لیست دوستان و دیگر فعالیتها موجود می باشد "شماره 20"

[عکس: 5-1.png]
در دسته بندی پیام رسان، گزینه ارسال پیام برای ارسال پیامهای خصوصی برای یک عضو و یا یکی از دوستانتان استفاده میشود. 
در کادر گیرنده ها نام شخص و یا اشخاصی که قصد ارسال پیام برای آنها را دارید تایپ و سپس اضافه نمائید "شماره 21"
در کادر عنوان موضوع و یا عنوان موضوع را بنویسید "شماره 22"
در کادر بزرگتر پیامتان را تایپ کنید "شماره 23"

[عکس: 6.png]
در گزینه های پائین با کلیک بر روی کادرهای مربعی کوچک تنظیمات پیام را انجام دهید "شماره 24" . اگر می خواهید امضاء شخصی تان را در زیر پیام بگذارید تیک مربوطه به آن را بزنید و اگر میخواهید پیام را برای خودتان دخیره کنید تا در آرشیو خودتان داشته باشید تیک آن را زده و اگر میخواهید مطلع شوید که پیامتان توسط شخص خوانده شده است گزینه مربوط را تیک بزنید.
و در نهایت با کلیک بر روی گزینه ارسال پیام آن را بفرستید "شماره25".
توجه داشته باشید کادر ذخیره عنوان پیش فرض متن و تظیمات شما را دخیره خواهد کرد و در آینده میتوانید آن را ارسال نمائید.
در ادامه گزینه های موجود در دسته بندی پیام رسان، گزینه پیامهای ارسال شده میتوانید پیامهائی را که دوستانتان برای شما فرستاده اند را ببینید.
گزینه پیامهای ارسال شده، حاوی پیامهائی است که قبلا توسط خود شما ارسال شده است.
گزینه پیش نویسها، پیامهائی است که قبلا نوشته شده ولی ارسال نشده اند و قصد ارسال آن را دارید.
گزینه پی گیری جهت پی گیری پیامهای قبلی ارسال شده، دریافت شده و نشده خواهد بود و در گزینه ویرایش پوشه ها میتوانید پوشه های پیامهای خود را تنظیم کنید.

[عکس: 6-1.png]
در کادر مشکی رنگ پوشه من گزینه های مرتبط با تنظیمات شخصی خودتان را خواهید دید.
در گزینه ویرایش مشخصات کادرهای مختلفی برای تنظیمات کاربری شما مانند تغییر آدرس ایمیل "شماره 26"، اطلاعات شخصی مانند تاریخ تولد، اجازه نمایش و یا وب سایت شخصی شما"شماره27"، اطلاعات اضافی مانند آدرس"28"، شرح حال خودتان"شماره29" و جنسیت"شماره30"، نام کاربری و تنظیمات"شماره31"، شناسه های شبکه های مجازی"شماره32"، گزینه های حاضر و غایب بودن موقت و تنظیم تاریخ بزگشت خودکار شما پس از غیبت وجود دارد که میتواند آنها راتکمیل و یا بروز رسانی کنید"شماره33".

[عکس: 6-2.png]
در گزینه تغییر رمز عبور میتوانید رمز ورود به سایت خود را تنظیم و یا تغییر دهید.
در گزینه تغییر رایانامه میتوانید آدرس ایمل خود را تنظیم و یا تغییر دهید.
در گزینه تغییر آواتار میتوانید تصویر پروفایل خود را اضافه، حذف و یا تغییر دهید.
گزینه تغییر امضاء برای ثبت امضاء و یا علامت شخصی شماست که از طریق آن میتوانید علامت و یا نوشته هایی که میخواهید بعنوان شناسه و یا امضاء شخصی شما در زیر مطالب بصورت خودکار قرار داده شود را اضافه، حذف و یا تغییر دهید.
توجه داشته باشید تعداد کاراکترها، اشکال و یا سایز نوشتار در قبول امضاء توسط سایت موثر می باشد.
در تنظیمات پائین کادر اصلی و در وضعیت عادی گزینه سوم را تیک بزنید.

[عکس: 6-3.png]

در کادر مشکی رنگ دسته بندی متفرقه گزینه های مرتبط با اعضاء، پیامها، انجمنها و لیست دوستانتان را خواهید دید.

[عکس: 7-1.png]

در گزینه گروههای من، گروه و یا گروههائی را که در آن عضو هستید را خواهید دید.
عضویت در گروههای مختلف میتواند از طریق انتخاب مدیران و یا میزان فعالیت شما در سایت و امتیازهائی که دریافت کرده اید انجام شود. بعنوان مثال فعالیت بیشتر، ارسال موضوعات بیشتر و یا شرکت در مباحث، امتیاز و عضویت گروهی شما را ارتقاء خواهد داد.
اولین گروه عضویت Registred خواهد بود.
در گزینه لیست دوستان/سیاه میتوانید با جستجوی یک شخص او را به لیست دوستانتان اضافه کنید "شماره 35". اگر تمایل ندارید موضوعات و یا دریافتهای شخص و یا عضو خاصی را ببینید میتوانید او را در لیست چشم پوشی خود قرار دهید "شماره 36" و در انتها میتوانید درخواستهای دوستی از سوی شما و یا دیگر اعضاء را ببینید.


[عکس: 8-1.png]
در گزینه مدیریت پیوستها، تصاویر، لینکها و دیگر پیوستها را که در مطالب و یا موضوعات خودتان پیوست و یا اضافه کرده اید را ببینید و در صورت تمایل آنها را حذف کنید.
گزینه پیش نویسها مربوط به موضوعاتی است که در گذشته نوشته و یا تنظیم کرده اید ولی ارسال نشده است، در این صفحه میتوانید آنها راویرایش، حذف و یا ارسال نمائید.
در گزینه موضوعات مشترک شده موضوعات ارسالی توسط شما و در گزینه انجمن مشترک شده انجمنهائی که در آن حضور داریدنمایش داده خواهد شد
ودر نهایت در گزینه نمایش مشخصات مشخصات شخصی ثبت شده شما نمایش داده خواهد شد که میتوانید آنها را تنظیم و یا بروز رسانی کنید.


- ارسال موضوع و یا مطلب
اگر قصد ارسال موضوعی و یا سوالی را دارید مراحل زیر را انجام دهید.
ابتدا روی لوگوی بالای سایت کلیک کنید.
در کادرهای اصلی دسته بندی مور نظرتان را که موضوع شمامرتبط با آن است را انتخاب نماید. توجه داشته باشید اگر کادر بسته است و قادر به دیدن دسته بندیها نیستید بر روی باکس کوچک سمت چپ کلیک کنید تا منوی دسته بندیها باز شود.
بعنوان مثال اگر موضوع شما مرتبط با تجهیزات غواصی است روی عنوان تجهیزات غواصی کلیک کنید.


[عکس: 9-1.png]
اگر قصد ارسال موضوع جدیدی را دارید روی کادرهای سیاه رنگ ارسال موضوع کلیک کنید "شماره 37" و صفحه نوشتن موضوع برای شما بار خواهد شد.


[عکس: 10-1.png]

در کادر بالا عنوان موضوع خودتان را بنویسید "شماره 38" و در قسمت کادر بزرگتر "شماره39" متن موضوع خودتان را تایپ و یا کپی نمایئد.
اگر قصد دارید تصویری رادر میان متن قرار دهید می بایست آن را پیوست کنید. برای پیوست تصویر، محلی که باید قرار بگیرد را در میان متن کلیک کنید تا نشانگر تایپ آنجا قرار بگیرد.
در زیر صفحه و در قسمت پیوستها بر روی گزینه پیوست جدید و در قسمت کادر Choose file کلیک کنید "شماره 40" و تصویر مورد نظرتان را از روی کامپیوتر انتخاب کنید و پس از انتخاب فایل گزینه افزودن پیوست در سمت چپ را بزنید. 
تصویر کوچکی در محل انتخاب شده در میان متن به نمایش در خواهد آمد که با کلیک بر روی آن میتوانید تصویر اصلی را با سایز بزرگتر مشاهده کنید.
در پایان نوشتن موضوع باید گزینه های تنظیمات را تیک بزنید.
در زیر کادر اصلی این گزینه ها وجود دارند. اگر از قبل امضاء خودتان را ساخته ایدو میخواهید امضاء شما در زیر موضوعتان باشد کادر امضاء را تیک بزنید. 
با انتخاب گزینه عدم اشتراک گذاری انتخاب میکنید که موضوع شما ثبت شود ولی نمایش داده نشود که البته میتوانید در آینده آن را به نمایش عمومی بگذارید.
با انتخاب گزینه دوم میتوانید موضوع را به اشتراک بگذارید ولی در صورت قرار دادن جواب و یا پاسخ و نظر توسط اعضاء از آن اطلاع نخواهید پیدا کرد.
و با انتخاب گزینه سوم میتوانید موضوع را به اشتراک گذاشته و از پاسخها و نظرات دیگران در زیر موضوعتان از طریق ایمیل اطلاع پیدا کنید.
با انتخاب گزینه چهارم میتوانید موضوع را به اشتراک گذاشته و از پاسخها و نظرات دیگران در زیر موضوعتان از طریق پیام خصوصی سایت اطلاع پیدا کنید.
در پایان با کلیک بر روی ارسال موضوع آن را ثبت و به اشتراک بگذارید.


- نوشتن پاسخ و یا نظر


[عکس: 11-1.png]

اگر قصد دارید در زیر موضوع یا مطلب دیگران پاسخ و یا نظری قرار دهید از 2 روش میتوانید استفاده کنید.
در صورتی که پاسخ شما یک متن بلند و دارای لینک و تصویر می باشد از گزینه های پاسخ جدید در کادرهای سیاه رنگ استفاده کنید "شماره42" و مانند ارسال موضوع آن را بنویسید ولی اگر پاسخ شما تنها متنی کوتاه و ساده است میتوانید از کادر پاسخ سریع در پائین موضوع استفاده کنید.


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان